Licensed to Vigo Schools Aquatic Center - Site License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/11/2018 09:27 PM
      2018 HCAC Swimming and Diving Championships - 2/9/2018 to 2/11/2018      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Franklin College-IN  'A'                                    1:38.71   32  
     1) Hollensead, Natalie R JR        2) Snoke, Ashley E FR             
     3) Richard, Jacqueline N FR        4) Coffman, Courtnee F FR         
  2 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                      1:39.88   26  
     1) Lefeber, Bethany L SR           2) Weber, Elisa M FR              
     3) Blake, Lauren E JR              4) Nowakowski, Elle FR            
  3 Transylvania University-KY  'A'                             1:44.80   24  
     1) Jelinek, Kiali S SR             2) Lloyd, Emma C FR               
     3) Galyon, Grace M SO              4) Haerle, Sarah W SO             
  4 Manchester University-IN  'A'                               1:46.42   22  
     1) Blystone, Katie N FR            2) Goetz, Mikki L JR              
     3) Conder, Bailey L FR             4) Kell, Shelby R FR              
  5 Anderson University-IN  'A'                                 1:51.01   20  
     1) Hensley, Milly E JR             2) Duncan, Chloe' L FR            
     3) Burton, Madison M FR            4) Maubach, Emma R SO             
B - Final
  6 Franklin College-IN  'B'                                   J1:46.38   14  
     1) Walther, Livie D FR             2) Hartzell, August P FR          
     3) Mehringer, Cady N SO            4) Colliver, Liz J FR             
  7 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                     J1:49.07   10  
     1) Brady, Parker H SO              2) Anderson-Kenney, Randy R JR    
     3) Perez, Marissa SO               4) Heidecker, Hailey FR           
  8 Transylvania University-KY  'B'                            J1:52.71    8  
     1) Lewis, Elizabeth M SR           2) Hernandez, Sarah SR            
     3) Stevens, Kelsey J SO            4) Offutt, Sarah FR               
  9 Manchester University-IN  'B'                              J1:53.49    6  
     1) Erwin, Megan M SR               2) McCloughan, Kaitlyn M FR       
     3) Wickersham, Saidie N FR         4) McBride, Jamie E JR            
 10 Anderson University-IN  'B'                                J2:06.57    4  
     1) Richardson, Michaela SR         2) Turner, Mackenzie S FR         
     3) Abner, Caedyn L                 4) Krapfl, Heather SO             
 
Event 2  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                      1:23.66   32  
     1) Kipp, Dutch FR                  2) Sariscsany, Tyler L SR         
     3) Gish, Sean P JR                 4) Gill, Cameron S SR             
  2 Franklin College-IN  'A'                                    1:30.60   26  
     1) Doss, Ben B SO                  2) Cermak, Jordan K SO            
     3) Weir, Jacob D SO                4) Tallman, Noah M FR             
  3 Transylvania University-KY  'A'                             1:31.86   24  
     1) Dodds, Drew A FR                2) Collins, Noah FR               
     3) Smith, Ben FR                   4) Griffis, Zachary T SR          
  4 Anderson University-IN  'A'                                 1:31.87   22  
     1) Ekberg, Josh A FR               2) Taflinger, Andrew SO           
     3) Barteau, Carson SR              4) Holt, Bryce D FR               
  5 Manchester University-IN  'A'                               1:33.19   20  
     1) Ruuska, Guerby S JR             2) Ramer, Jacob A FR              
     3) Koch, Nate R JR                 4) Poole, Christain I SO          
B - Final
  6 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                     J1:29.14   14  
     1) King, Patrick R SR              2) Park, Ethan S FR               
     3) Salisbury, Austin J SR          4) Dickson, Kirk w SR             
  7 Franklin College-IN  'B'                                   J1:32.87   10  
     1) Harker, Dylan F FR              2) Price, Adam C FR               
     3) Warren, Rob E JR                4) Shepard, Trey E JR             
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'C'                     X1:28.30  
     1) Gilliam, Sam FR                 2) Heidecker, Josh J JR           
     3) McCullough, Will P FR           4) Wenning, Greg R FR             
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'E'                     X1:28.92  
     1) Skiroock, Daniel W SR           2) Tate, Zachary R FR             
     3) Bade, Connor C JR               4) Bockman, Austin C SO           
Finals
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'F'                     X1:32.62  
     1) Boone, Noah A SO                2) Cassel, Graham J JR            
     3) Forster, Zach R SO              4) Koopal, John C SR              
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'G'                     X1:34.12  
     1) Adame, Alexander D SO           2) Arcot, Satya FR                
     3) Flickinger, Sam FR              4) Ghejan, Andrei A SO            
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'D'                          XDQ  
     1) Truckai, Zsolt B SO             2) Strate, Ben JR                 
     3) Venema, Peter FR                4) Schnipke, Joshua JR            
 
Event 3  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sentel, Brynna C          FR Franklin-IN          5:15.77    5:02.63   16  
  2 Kline, Maria I            JR Rose-Hulman-IN       5:25.18    5:19.45   13  
  3 Fogle, Mattie A           SO Transylvania-KY      5:30.39    5:25.76   12  
  4 Maubach, Emma R           SO AU-IN                5:37.95    5:33.39   11  
  5 Carroll, Allyson J        FR Franklin-IN          5:39.40    5:40.70   10  
  6 Kell, Shelby R            FR Manchester-IN        5:42.82    5:46.86    9  
B - Final
  7 Allen, Natalie E          SO Rose-Hulman-IN       5:45.90    5:40.10    7  
  8 Goetz, Mikki L            JR Manchester-IN        5:52.72    5:45.54    5  
  9 Hendrickson, Tana C       SO Rose-Hulman-IN       5:54.71    5:49.63    4  
 10 Hernandez, Sarah          SR Transylvania-KY      5:53.21    5:50.70    3  
 11 Stevens, Kelsey J         SO Transylvania-KY      5:56.72    5:54.71    2  
 12 Wilson, Sydney E          JR Rose-Hulman-IN       6:16.74    6:01.21    1  
 
Event 4  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Krovetz, Avery B          SR Rose-Hulman-IN       4:44.71    4:45.90   16  
  2 Jeronis, Nicholas S       JR Rose-Hulman-IN       4:51.83    4:49.27   13  
  3 Rupp, John M              SR Rose-Hulman-IN       4:53.78    4:50.71   12  
  4 Meredith, Evan P          SR Rose-Hulman-IN       4:49.51    4:52.81   11  
  5 Tallman, Noah M           FR Franklin-IN          4:59.42    5:00.20   10  
  6 Warren, Rob E             JR Franklin-IN          4:58.07    5:02.74    9  
B - Final
  7 Culp, Cameron             JR Franklin-IN          5:00.99    4:59.85    7  
  8 Smith, Ben                FR Transylvania-KY      5:02.43    5:04.30    5  
  9 Kelley, Kole A            FR Manchester-IN        5:38.36    5:37.22    4  
 -- Bockman, Austin C         SO Rose-Hulman-IN       4:46.28   X4:48.24  
 -- Ghejan, Andrei A          SO Rose-Hulman-IN       4:56.43   X4:56.99  
 -- Skiroock, Daniel W        SR Rose-Hulman-IN       5:00.58   X5:01.43  
 
Event 5  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Weber, Elisa M            FR Rose-Hulman-IN       2:11.29    2:10.67   16  
  2 Lefeber, Bethany L        SR Rose-Hulman-IN       2:14.66    2:10.92   13  
  3 Mehringer, Cady N         SO Franklin-IN          2:15.68    2:12.82   12  
  4 Haerle, Sarah W           SO Transylvania-KY      2:12.02    2:13.11   11  
  5 Hartzell, August P        FR Franklin-IN          2:15.85    2:15.43   10  
  6 Dwyer, Mackenzie L        JR Franklin-IN          2:17.59    2:16.26    9  
B - Final
  7 Jelinek, Kiali S          SR Transylvania-KY      2:18.11    2:17.47    7  
  8 Blystone, Katie N         FR Manchester-IN        2:19.96    2:19.14    5  
  9 McBride, Jamie E          JR Manchester-IN        2:24.71    2:29.02    4  
 10 Duncan, Chloe' L          FR AU-IN                2:28.88    2:30.45    3  
 11 Wheat, Cassidy            SR AU-IN                2:50.24    2:47.56    2  
 
Event 6  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kipp, Dutch               FR Rose-Hulman-IN       1:56.90    1:53.96   16  
  2 Stone, Benjamin H         SR Rose-Hulman-IN       1:57.56    1:55.62   13  
  3 Dodds, Drew A             FR Transylvania-KY      1:57.00    1:56.22   12  
  4 Park, Ethan S             FR Rose-Hulman-IN       1:58.17    1:56.66   11  
  5 Samra, Nick E             JR Rose-Hulman-IN       1:57.18    1:58.39   10  
  6 Keller, Kris P            FR AU-IN                2:03.50    2:01.54    9  
B - Final
  7 Heim, Jack C              SO Franklin-IN          2:04.14    2:01.35    7  
  8 Price, Adam C             FR Franklin-IN          2:04.66    2:05.98    5  
  9 Shepard, Trey E           JR Franklin-IN          2:08.42    2:07.61    4  
 10 Weir, Jacob D             SO Franklin-IN          2:07.66    2:07.82    3  
 11 Gast, Kevin J             FR Franklin-IN          2:09.16    2:10.56    2  
 12 Harker, Dylan F           FR Franklin-IN          2:09.81    2:16.33    1  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Coffman, Courtnee F       FR Franklin-IN            24.44      24.30   16  
  2 Richard, Jacqueline N     FR Franklin-IN            25.45      24.88   13  
  3 Snoke, Ashley E           FR Franklin-IN            25.51      25.48   12  
  4 Nowakowski, Elle          FR Rose-Hulman-IN         25.49      25.50   11  
  5 Hollensead, Natalie R     JR Franklin-IN            26.08      26.19   10  
  6 Hartzell, August P        FR Franklin-IN            26.36      26.60    9  
B - Final
  7 Brady, Parker H           SO Rose-Hulman-IN         26.45      25.97    7  
  8 Walther, Livie D          FR Franklin-IN            26.51      26.19    5  
  9 Conder, Bailey L          FR Manchester-IN          27.86      27.38    4  
 10 Anderson-Kenney, Randy R  JR Rose-Hulman-IN         27.94      28.01    3  
 11 McCloughan, Kaitlyn M     FR Manchester-IN          28.52      28.15    2  
 12 Wickersham, Saidie N      FR Manchester-IN          27.94      28.34    1  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gill, Cameron S           SR Rose-Hulman-IN         21.49      21.45   16  
  2 Sariscsany, Tyler L       SR Rose-Hulman-IN         21.68      21.52   12.5
  2 Gish, Sean P              JR Rose-Hulman-IN         21.57      21.52   12.5
  4 Poole, Christain I        SO Manchester-IN          22.15      21.92   11  
  5 Doss, Ben B               SO Franklin-IN            22.76      22.43   10  
  6 Dickson, Kirk w           SR Rose-Hulman-IN         22.68      22.54    9  
B - Final
  7 Ruuska, Guerby S          JR Manchester-IN          23.27      22.62    7  
  8 Collins, Noah             FR Transylvania-KY        22.86      22.65    5  
  9 Barr, Nicholas P          FR Rose-Hulman-IN         23.21      22.71    4  
 10 Cermak, Jordan K          SO Franklin-IN            23.31      22.83    3  
 11 Shepard, Trey E           JR Franklin-IN            23.98      23.50    2  
 12 Weir, Jacob D             SO Franklin-IN            23.85      23.70    1  
 
Event 9  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Franklin College-IN  'A'                                    4:00.13   32  
     1) Sentel, Brynna C FR             2) Snoke, Ashley E FR             
     3) Mehringer, Cady N SO            4) Richard, Jacqueline N FR       
  2 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                      4:07.33   26  
     1) Brady, Parker H SO              2) Nowakowski, Elle FR            
     3) Lefeber, Bethany L SR           4) Blake, Lauren E JR             
  3 Transylvania University-KY  'A'                             4:10.64   24  
     1) Lloyd, Emma C FR                2) Haerle, Sarah W SO             
     3) Jelinek, Kiali S SR             4) Fogle, Mattie A SO             
  4 Manchester University-IN  'A'                               4:21.66   22  
     1) Blystone, Katie N FR            2) McBride, Jamie E JR            
     3) Clark, Emily A SR               4) Kell, Shelby R FR              
  5 Anderson University-IN  'A'                                 4:41.68   20  
     1) Burton, Madison M FR            2) Wheat, Cassidy SR              
     3) Duncan, Chloe' L FR             4) Hensley, Milly E JR            
Finals
  6 Franklin College-IN  'B'                                   J4:20.81   14  
     1) Dwyer, Mackenzie L JR           2) Hartzell, August P FR          
     3) Colliver, Liz J FR              4) Carroll, Allyson J FR          
  7 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                     J4:27.64   10  
     1) Hendrickson, Tana C SO          2) Sinople, Kayleigh JR           
     3) Kline, Maria I JR               4) Heidecker, Hailey FR           
  8 Manchester University-IN  'B'                              J4:57.72    8  
     1) Conder, Bailey L FR             2) McCloughan, Kaitlyn M FR       
     3) Erwin, Megan M SR               4) Wickersham, Saidie N FR        
 
Event 10  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                      3:25.96   32  
     1) Stone, Benjamin H SR            2) Park, Ethan S FR               
     3) King, Patrick R SR              4) Gish, Sean P JR                
  2 Franklin College-IN  'A'                                    3:38.08   26  
     1) Price, Adam C FR                2) Heim, Jack C SO                
     3) Tallman, Noah M FR              4) Warren, Rob E JR               
  3 Anderson University-IN  'A'                                 3:45.10   24  
     1) Page, Conner SO                 2) Ekberg, Josh A FR              
     3) Taflinger, Andrew SO            4) Keller, Kris P FR              
  4 Transylvania University-KY  'A'                             3:48.95   22  
     1) Smith, Ben FR                   2) Dodds, Drew A FR               
     3) Griffis, Zachary T SR           4) Collins, Noah FR               
  5 Manchester University-IN  'A'                               3:57.18   20  
     1) Ruuska, Guerby S JR             2) Koch, Nate R JR                
     3) Erwin, Kyle S SO                4) Poole, Christain I SO          
Finals
  6 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                     J3:29.95   14  
     1) Kemp, William C FR              2) Samra, Nick E JR               
     3) Rosier, Michael D JR            4) Sariscsany, Tyler L SR         
  7 Franklin College-IN  'B'                                   J3:49.87   10  
     1) Cermak, Jordan K SO             2) Culp, Cameron JR               
     3) Gast, Kevin J FR                4) Weir, Jacob D SO               
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'C'                     X3:38.44  
     1) Bockman, Austin C SO            2) Forster, Zach R SO             
     3) Koopal, John C SR               4) McCullough, Will P FR          
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'D'                     X3:40.68  
     1) Cassel, Graham J JR             2) Arcot, Satya FR                
     3) Heidecker, Josh J JR            4) Wenning, Greg R FR             
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'E'                     X3:41.16  
     1) Flickinger, Sam FR              2) Boone, Noah A SO               
     3) Bade, Connor C JR               4) Skiroock, Daniel W SR          
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'F'                     X3:52.57  
     1) Adame, Alexander D SO           2) Gilliam, Sam FR                
     3) Ghejan, Andrei A SO             4) Tate, Zachary R FR             
 
Event 11  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Franklin College-IN  'A'                                    1:49.60   32  
     1) Halsmer, Jessica G FR           2) Snoke, Ashley E FR             
     3) Demsey, Karlee A SR             4) Coffman, Courtnee F FR         
  2 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                      1:52.09   26  
     1) Brady, Parker H SO              2) Weber, Elisa M FR              
     3) Kline, Maria I JR               4) Nowakowski, Elle FR            
  3 Transylvania University-KY  'A'                             1:52.94   24  
     1) Lloyd, Emma C FR                2) Haerle, Sarah W SO             
     3) Jelinek, Kiali S SR             4) Fogle, Mattie A SO             
  4 Manchester University-IN  'A'                               1:59.77   22  
     1) Clark, Emily A SR               2) McBride, Jamie E JR            
     3) Blystone, Katie N FR            4) Conder, Bailey L FR            
  5 Anderson University-IN  'A'                                 2:05.03   20  
     1) Maubach, Emma R SO              2) Wheat, Cassidy SR              
     3) Duncan, Chloe' L FR             4) Hensley, Milly E JR            
Finals
  6 Franklin College-IN  'B'                                   J1:58.68   14  
     1) Howerton, Savannah J FR         2) Dodd, Katie SR                 
     3) Colliver, Liz J FR              4) Hollensead, Natalie R JR       
  7 Transylvania University-KY  'B'                            J2:01.59   10  
     1) Stevens, Kelsey J SO            2) Galyon, Grace M SO             
     3) Lewis, Elizabeth M SR           4) Hernandez, Sarah SR            
  8 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                     J2:05.09    8  
     1) Hendrickson, Tana C SO          2) Allen, Natalie E SO            
     3) Sinople, Kayleigh JR            4) Anderson-Kenney, Randy R JR    
  9 Manchester University-IN  'B'                              J2:11.46    6  
     1) Goetz, Mikki L JR               2) McCloughan, Kaitlyn M FR       
     3) Erwin, Megan M SR               4) Wickersham, Saidie N FR        
 10 Anderson University-IN  'B'                                J2:23.70    4  
     1) Richardson, Michaela SR         2) Krapfl, Heather SO             
     3) Burton, Madison M FR            4) Turner, Mackenzie S FR         
 
Event 12  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                      1:33.01   32  
     1) Gill, Cameron S SR              2) Park, Ethan S FR               
     3) Rosier, Michael D JR            4) Kipp, Dutch FR                 
  2 Franklin College-IN  'A'                                    1:36.96   26  
     1) Hall, Sam M SR                  2) Heim, Jack C SO                
     3) Howard, Mac T SO                4) Hone, James SO                 
  3 Anderson University-IN  'A'                                 1:40.03   24  
     1) Page, Conner SO                 2) Ekberg, Josh A FR              
     3) Keller, Kris P FR               4) Holt, Bryce D FR               
  4 Transylvania University-KY  'A'                             1:42.40   22  
     1) Smith, Ben FR                   2) Dodds, Drew A FR               
     3) Griffis, Zachary T SR           4) Collins, Noah FR               
  5 Manchester University-IN  'A'                               1:46.14   20  
     1) Ruuska, Guerby S JR             2) Kelley, Kole A FR              
     3) Erwin, Kyle S SO                4) Poole, Christain I SO          
Finals
  6 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                     J1:35.20   14  
     1) Stone, Benjamin H SR            2) Samra, Nick E JR               
     3) King, Patrick R SR              4) Gish, Sean P JR                
  7 Franklin College-IN  'B'                                   J1:44.02   10  
     1) Rayce, Zach T SO                2) Weir, Jacob D SO               
     3) Cary, Cameron SR                4) Daily, Zachary R SR            
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'C'                     X1:38.64  
     1) Bockman, Austin C SO            2) Forster, Zach R SO             
     3) Koopal, John C SR               4) McCullough, Will P FR          
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'D'                     X1:41.12  
     1) Cassel, Graham J JR             2) Arcot, Satya FR                
     3) Heidecker, Josh J JR            4) Wenning, Greg R FR             
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'E'                     X1:41.83  
     1) Flickinger, Sam FR              2) Boone, Noah A SO               
     3) Bade, Connor C JR               4) Skiroock, Daniel W SR          
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'F'                     X1:45.37  
     1) Adame, Alexander D SO           2) Gilliam, Sam FR                
     3) Ghejan, Andrei A SO             4) Tate, Zachary R FR             
 
Event 13  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Weber, Elisa M            FR Rose-Hulman-IN       4:43.50    4:44.41   16  
  2 Dwyer, Mackenzie L        JR Franklin-IN          4:46.66    4:47.14   13  
  3 Heidecker, Hailey         FR Rose-Hulman-IN       5:22.26    5:17.99   12  
  4 Allen, Natalie E          SO Rose-Hulman-IN       5:21.34    5:18.70   11  
  5 Duncan, Chloe' L          FR AU-IN                5:25.17    5:23.42   10  
  6 Goetz, Mikki L            JR Manchester-IN        5:28.48    5:24.58    9  
B - Final
  7 Sinople, Kayleigh         JR Rose-Hulman-IN       5:38.24    5:37.92    7  
  8 Wheat, Cassidy            SR AU-IN                6:06.63    6:00.14    5  
 
Event 14  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Kemp, William C           FR Rose-Hulman-IN       4:16.14    4:08.29   16  
  2 Rupp, John M              SR Rose-Hulman-IN       4:31.44    4:15.85   13  
  3 Salisbury, Austin J       SR Rose-Hulman-IN       4:57.24    4:20.84   12  
  4 Keller, Kris P            FR AU-IN                4:35.52    4:23.83   11  
  5 Weir, Jacob D             SO Franklin-IN          4:41.91    4:35.86   10  
 -- Bockman, Austin C         SO Rose-Hulman-IN       4:16.64   X4:14.82  
 
Event 15  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lefeber, Bethany L        SR Rose-Hulman-IN         59.60      58.92   16  
  2 Snoke, Ashley E           FR Franklin-IN          1:02.20    1:00.07   13  
  3 Colliver, Liz J           FR Franklin-IN          1:02.68    1:01.14   12  
  4 Clark, Emily A            SR Manchester-IN        1:02.60    1:02.27   11  
  5 Jelinek, Kiali S          SR Transylvania-KY      1:02.54    1:02.68   10  
  6 Demsey, Karlee A          SR Franklin-IN          1:03.05    1:02.80    9  
B - Final
  7 Lewis, Elizabeth M        SR Transylvania-KY      1:04.28    1:04.59    7  
  8 Burton, Madison M         FR AU-IN                1:07.91    1:07.82    5  
  9 Howerton, Savannah J      FR Franklin-IN          1:11.28    1:11.01    4  
 10 Erwin, Megan M            SR Manchester-IN        1:16.56    1:15.11    3  
 
Event 16  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 King, Patrick R           SR Rose-Hulman-IN         51.26      50.66   16  
  2 Kipp, Dutch               FR Rose-Hulman-IN         51.68      51.64   13  
  3 Rosier, Michael D         JR Rose-Hulman-IN         52.70      52.20   12  
  4 Tallman, Noah M           FR Franklin-IN            53.22      53.28   11  
  5 Salisbury, Austin J       SR Rose-Hulman-IN         52.95      53.31   10  
  6 Poole, Christain I        SO Manchester-IN          54.21      54.22    9  
B - Final
  7 Howard, Mac T             SO Franklin-IN            54.79      52.90    7  
  8 Cary, Cameron             SR Franklin-IN            55.63      54.68    5  
  9 Sariscsany, Tyler L       SR Rose-Hulman-IN         54.32      54.92    4  
 10 Griffis, Zachary T        SR Transylvania-KY        56.49      56.52    3  
 11 Collins, Noah             FR Transylvania-KY        56.77      56.90    2  
 12 Erwin, Kyle S             SO Manchester-IN          57.14      57.13    1  
 
Event 17  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sentel, Brynna C          FR Franklin-IN          1:56.32    1:54.75   16  
  2 McCormick, Amy V          SR Franklin-IN          2:00.53    1:55.18   13  
  3 Halsmer, Jessica G        FR Franklin-IN          2:01.25    1:56.27   12  
  4 Blake, Lauren E           JR Rose-Hulman-IN       1:57.46    1:57.95   11  
  5 Kline, Maria I            JR Rose-Hulman-IN       2:02.02    2:00.24   10  
  6 Fogle, Mattie A           SO Transylvania-KY      2:05.89    2:06.20    9  
B - Final
  7 Maubach, Emma R           SO AU-IN                2:09.28    2:03.28    7  
  8 Kell, Shelby R            FR Manchester-IN        2:06.76    2:07.57    5  
  9 Galyon, Grace M           SO Transylvania-KY      2:14.50    2:09.39    4  
 10 Hernandez, Sarah          SR Transylvania-KY      2:12.70    2:11.46    3  
 11 Hensley, Milly E          JR AU-IN                2:12.35    2:13.53    2  
 12 Wickersham, Saidie N      FR Manchester-IN        2:26.75    2:28.37    1  
 
Event 18  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stone, Benjamin H         SR Rose-Hulman-IN       1:44.67    1:42.54   16  
  2 Hone, James               SO Franklin-IN          1:47.38    1:44.12   13  
  3 Krovetz, Avery B          SR Rose-Hulman-IN       1:46.63    1:45.51   12  
  4 King, Patrick R           SR Rose-Hulman-IN       1:49.15    1:46.41   11  
  5 Meredith, Evan P          SR Rose-Hulman-IN       1:45.69    1:46.44   10  
  6 Smith, Ben                FR Transylvania-KY      1:53.60    1:52.23    9  
B - Final
  7 Daily, Zachary R          SR Franklin-IN          1:59.15    1:59.14    7  
  8 Kelley, Kole A            FR Manchester-IN        2:05.81    2:03.62    5  
 -- Tate, Zachary R           FR Rose-Hulman-IN       1:45.69   X1:46.85  
 -- Skiroock, Daniel W        SR Rose-Hulman-IN       1:48.80   X1:47.01  
 -- Wenning, Greg R           FR Rose-Hulman-IN       1:46.25   X1:49.32  
 -- Ghejan, Andrei A          SO Rose-Hulman-IN       1:48.89   X1:50.73  
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Haerle, Sarah W           SO Transylvania-KY      1:07.36    1:06.29   16  
  2 Nowakowski, Elle          FR Rose-Hulman-IN       1:10.53    1:10.56   13  
  3 Blake, Lauren E           JR Rose-Hulman-IN       1:11.05    1:11.15   12  
  4 Dodd, Katie               SR Franklin-IN          1:14.23    1:13.66   11  
  5 Galyon, Grace M           SO Transylvania-KY      1:14.90    1:14.70   10  
  6 Hollensead, Natalie R     JR Franklin-IN          1:14.93    1:14.73    9  
B - Final
  7 McBride, Jamie E          JR Manchester-IN        1:16.62    1:16.81    7  
  8 Sinople, Kayleigh         JR Rose-Hulman-IN       1:19.05    1:17.73    5  
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Ethan S             FR Rose-Hulman-IN         59.04      58.38   14.5
  1 Samra, Nick E             JR Rose-Hulman-IN         58.32      58.38   14.5
  3 Dodds, Drew A             FR Transylvania-KY        59.11      58.42   12  
  4 Heim, Jack C              SO Franklin-IN          1:01.15      59.82   11  
  5 Barr, Nicholas P          FR Rose-Hulman-IN       1:00.45    1:00.09   10  
  6 Gish, Sean P              JR Rose-Hulman-IN       1:00.79    1:00.12    9  
B - Final
  7 Ekberg, Josh A            FR AU-IN                1:01.26      59.90    7  
  8 Koch, Nate R              JR Manchester-IN        1:10.99    1:11.24    5  
  9 Todd, Connor              SO AU-IN                1:30.04    1:28.66    4  
 -- Arcot, Satya              FR Rose-Hulman-IN       1:00.44   X1:00.07  
 -- Forster, Zach R           SO Rose-Hulman-IN       1:00.81   X1:00.20  
 -- Boone, Noah A             SO Rose-Hulman-IN       1:00.67   X1:01.61  
 
Event 21  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Halsmer, Jessica G        FR Franklin-IN          1:00.48      58.87   16  
  2 Brady, Parker H           SO Rose-Hulman-IN       1:01.18    1:00.81   13  
  3 Blystone, Katie N         FR Manchester-IN        1:03.44    1:01.67   12  
  4 Coffman, Courtnee F       FR Franklin-IN          1:03.44    1:02.28   11  
  5 Lloyd, Emma C             FR Transylvania-KY      1:03.82    1:03.73   10  
  6 Colliver, Liz J           FR Franklin-IN          1:04.27    1:04.22    9  
B - Final
  7 Hendrickson, Tana C       SO Rose-Hulman-IN       1:05.62    1:05.11    7  
  8 Demsey, Karlee A          SR Franklin-IN          1:06.16    1:05.30    5  
  9 Walther, Livie D          FR Franklin-IN          1:07.88    1:05.68    4  
 10 Lewis, Elizabeth M        SR Transylvania-KY      1:07.15    1:07.74    3  
 11 Burton, Madison M         FR AU-IN                1:07.51    1:07.75    2  
 12 Conder, Bailey L          FR Manchester-IN        1:08.91    1:08.94    1  
 
Event 22  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gill, Cameron S           SR Rose-Hulman-IN         51.28      50.53   16  
  2 Kemp, William C           FR Rose-Hulman-IN         53.47      53.01   13  
  3 Hall, Sam M               SR Franklin-IN            54.26      53.99   12  
  4 Dickson, Kirk w           SR Rose-Hulman-IN         53.92      54.72   11  
  5 Rosier, Michael D         JR Rose-Hulman-IN         54.43      54.77    9.5
  5 Rayce, Zach T             SO Franklin-IN            54.97      54.77    9.5
B - Final
  7 Page, Conner              SO AU-IN                  56.76      55.07    7  
  8 Holt, Bryce D             FR AU-IN                  56.67      56.67    5  
  9 Ruuska, Guerby S          JR Manchester-IN          57.33      57.79    4  
 10 Ramer, Jacob A            FR Manchester-IN        1:05.72    1:05.37    3  
 -- Flickinger, Sam           FR Rose-Hulman-IN         59.19     X58.13  
 -- Cassel, Graham J          JR Rose-Hulman-IN       1:00.06     X59.46  
 
Event 23  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Blackburn, Lexi M         FR Franklin-IN           467.10     459.55   16  
  2 Reese, Michelle M         SO Rose-Hulman-IN        444.20     446.35   13  
  3 Kivett, Michaela R        SO Rose-Hulman-IN        398.10     409.70   12  
  4 Stevens, Samantha         FR Rose-Hulman-IN        380.10     381.45   11  
 
Event 24  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Venema, Peter             FR Rose-Hulman-IN        421.65     449.25   16  
  2 Keener, Jacob W           SO Franklin-IN           424.35     439.60   13  
  3 Combs, Will I             JR Franklin-IN           384.25     408.85   12  
  4 Schnipke, Joshua          JR Rose-Hulman-IN        370.10     384.35   11  
  5 Strate, Ben               JR Rose-Hulman-IN        353.10     354.55   10  
 
Event 25  Women 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Franklin College-IN  'A'                                    7:54.71   32  
     1) Sentel, Brynna C FR             2) McCormick, Amy V SR            
     3) Dwyer, Mackenzie L JR           4) Walther, Livie D FR            
  2 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                      7:59.59   26  
     1) Blake, Lauren E JR              2) Lefeber, Bethany L SR          
     3) Kline, Maria I JR               4) Weber, Elisa M FR              
  3 Manchester University-IN  'A'                               8:36.19   24  
     1) Clark, Emily A SR               2) Goetz, Mikki L JR              
     3) Blystone, Katie N FR            4) Kell, Shelby R FR              
  4 Transylvania University-KY  'A'                             8:39.10   22  
     1) Fogle, Mattie A SO              2) Galyon, Grace M SO             
     3) Hernandez, Sarah SR             4) Stevens, Kelsey J SO           
  6 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                     J8:46.98   14  
     1) Heidecker, Hailey FR            2) Allen, Natalie E SO            
     3) Hendrickson, Tana C SO          4) Anderson-Kenney, Randy R JR    
 
Event 26  Men 800 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                      6:57.30   32  
     1) Gill, Cameron S SR              2) Krovetz, Avery B SR            
     3) Meredith, Evan P SR             4) Stone, Benjamin H SR           
  2 Franklin College-IN  'A'                                    7:21.86   26  
     1) Hone, James SO                  2) Howard, Mac T SO               
     3) Tallman, Noah M FR              4) Cary, Cameron SR               
  3 Anderson University-IN  'A'                                 7:39.21   24  
     1) Keller, Kris P FR               2) Ekberg, Josh A FR              
     3) Taflinger, Andrew SO            4) Holt, Bryce D FR               
  4 Manchester University-IN  'A'                               8:29.08   22  
     1) Erwin, Kyle S SO                2) Ramer, Jacob A FR              
     3) Kelley, Kole A FR               4) Koch, Nate R JR                
B - Final
  6 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                     J7:15.35   14  
     1) Sariscsany, Tyler L SR          2) Jeronis, Nicholas S JR         
     3) Dickson, Kirk w SR              4) Salisbury, Austin J SR         
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'C'                     X7:07.22  
     1) Bockman, Austin C SO            2) Tate, Zachary R FR             
     3) Wenning, Greg R FR              4) Skiroock, Daniel W SR          
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'D'                     X7:30.10  
     1) McCullough, Will P FR           2) Cassel, Graham J JR            
     3) Arcot, Satya FR                 4) Ghejan, Andrei A SO            
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'E'                     X7:47.03  
     1) Koopal, John C SR               2) Heidecker, Josh J JR           
     3) Adame, Alexander D SO           4) Bade, Connor C JR              
 
Event 27  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 McCormick, Amy V          SR Franklin-IN                   17:20.34   16  
  2 Kline, Maria I            JR Rose-Hulman-IN                18:44.09   13  
  3 Fogle, Mattie A           SO Transylvania-KY               18:55.23   12  
  4 Maubach, Emma R           SO AU-IN                         19:26.51   11  
  5 Carroll, Allyson J        FR Franklin-IN                   19:28.97   10  
  6 Goetz, Mikki L            JR Manchester-IN                 20:25.18    9  
  7 Wilson, Sydney E          JR Rose-Hulman-IN                20:45.68    7  
  8 Kell, Shelby R            FR Manchester-IN                 20:50.77    5  
  9 Heidecker, Hailey         FR Rose-Hulman-IN                21:18.85    4  
 
Event 28  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Krovetz, Avery B          SR Rose-Hulman-IN                16:50.36   16  
  2 Jeronis, Nicholas S       JR Rose-Hulman-IN                16:53.62   13  
  3 Rupp, John M              SR Rose-Hulman-IN                17:01.57   12  
  4 Meredith, Evan P          SR Rose-Hulman-IN                17:29.43   11  
  5 Daily, Zachary R          SR Franklin-IN                   17:56.52   10  
  6 Smith, Ben                FR Transylvania-KY               18:00.68    9  
  7 Kelley, Kole A            FR Manchester-IN                 19:31.33    7  
 -- Bockman, Austin C         SO Rose-Hulman-IN               X16:43.18  
 -- Ghejan, Andrei A          SO Rose-Hulman-IN               X17:37.16  
 -- Adame, Alexander D        SO Rose-Hulman-IN               X19:23.03  
 
Event 29  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Halsmer, Jessica G        FR Franklin-IN          2:07.37    2:03.88   16  
  2 Brady, Parker H           SO Rose-Hulman-IN       2:17.16    2:17.09   13  
  3 Clark, Emily A            SR Manchester-IN        2:22.81    2:17.61   12  
  4 Hendrickson, Tana C       SO Rose-Hulman-IN       2:22.07    2:20.77   11  
  5 Lloyd, Emma C             FR Transylvania-KY      2:21.71    2:21.90   10  
  6 Burton, Madison M         FR AU-IN                2:25.10    2:24.88    9  
B - Final
  7 Howerton, Savannah J      FR Franklin-IN          2:33.98    2:30.36    7  
  8 McCloughan, Kaitlyn M     FR Manchester-IN        2:38.33    2:33.96    5  
  9 Wilson, Sydney E          JR Rose-Hulman-IN       2:33.61    2:39.56    4  
 10 Teasdale, Sarah           JR Transylvania-KY      2:45.08    2:43.62    3  
 11 Krapfl, Heather           SO AU-IN                2:45.63    2:45.57    2  
 
Event 30  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Stone, Benjamin H         SR Rose-Hulman-IN       1:54.42    1:52.17   16  
  2 Hone, James               SO Franklin-IN          1:57.88    1:53.63   13  
  3 Kemp, William C           FR Rose-Hulman-IN       1:57.67    1:57.12   12  
  4 Rayce, Zach T             SO Franklin-IN          2:01.28    2:00.42   11  
  5 Dickson, Kirk w           SR Rose-Hulman-IN       2:01.25    2:01.18   10  
  6 Page, Conner              SO AU-IN                2:04.94    2:02.59    9  
B - Final
  7 Price, Adam C             FR Franklin-IN          2:05.46    2:01.02    7  
  8 Holt, Bryce D             FR AU-IN                2:08.35    2:07.90    5  
  9 Ruuska, Guerby S          JR Manchester-IN        2:19.03    2:15.03    4  
 10 Koch, Nate R              JR Manchester-IN        2:27.62    2:25.77    3  
 11 Ramer, Jacob A            FR Manchester-IN        2:31.07    2:29.39    2  
 
Event 31  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Richard, Jacqueline N     FR Franklin-IN            55.74      54.49   16  
  2 Blake, Lauren E           JR Rose-Hulman-IN         55.08      54.95   13  
  3 Nowakowski, Elle          FR Rose-Hulman-IN         55.41      55.57   12  
  4 Jelinek, Kiali S          SR Transylvania-KY        57.50      57.23   11  
  5 Demsey, Karlee A          SR Franklin-IN            57.84      57.25   10  
  6 Lloyd, Emma C             FR Transylvania-KY        57.49      57.50    9  
B - Final
  7 Heidecker, Hailey         FR Rose-Hulman-IN         59.27      59.81    7  
  8 Anderson-Kenney, Randy R  JR Rose-Hulman-IN       1:01.14    1:00.05    5  
  9 Hernandez, Sarah          SR Transylvania-KY      1:00.78    1:00.26    4  
 10 Conder, Bailey L          FR Manchester-IN        1:00.43    1:00.34    3  
 11 Hensley, Milly E          JR AU-IN                1:01.37    1:00.79    2  
 12 Perez, Marissa            SO Rose-Hulman-IN       1:03.92    1:03.29    1  
 
Event 32  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gill, Cameron S           SR Rose-Hulman-IN         46.39      46.26   16  
  2 Kipp, Dutch               FR Rose-Hulman-IN         47.22      46.68   13  
  3 Gish, Sean P              JR Rose-Hulman-IN         47.38      46.88   12  
  4 Sariscsany, Tyler L       SR Rose-Hulman-IN         47.66      47.88   11  
  5 Poole, Christain I        SO Manchester-IN          49.94      49.12   10  
  6 Hall, Sam M               SR Franklin-IN            49.49      49.16    9  
B - Final
  7 Cermak, Jordan K          SO Franklin-IN            50.52      50.58    7  
  8 Keller, Kris P            FR AU-IN                  51.57      50.64    5  
  9 Doss, Ben B               SO Franklin-IN            50.79      54.63    4  
 10 Griffis, Zachary T        SR Transylvania-KY        51.58      56.69    3  
 11 Todd, Connor              SO AU-IN                1:01.34      59.91    2  
 -- Collins, Noah             FR Transylvania-KY        51.31         DQ  
 
Event 33  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Haerle, Sarah W           SO Transylvania-KY      2:25.45    2:24.57   16  
  2 Weber, Elisa M            FR Rose-Hulman-IN       2:30.80    2:29.54   13  
  3 Dodd, Katie               SR Franklin-IN          2:42.12    2:36.48   12  
  4 Hartzell, August P        FR Franklin-IN          2:38.52    2:37.36   11  
  5 Galyon, Grace M           SO Transylvania-KY      2:43.12    2:43.02   10  
  6 McBride, Jamie E          JR Manchester-IN        2:42.85    2:43.21    9  
B - Final
  7 Allen, Natalie E          SO Rose-Hulman-IN       2:44.28    2:43.93    7  
  8 Sinople, Kayleigh         JR Rose-Hulman-IN       2:47.89    2:48.13    5  
  9 Wheat, Cassidy            SR AU-IN                2:58.58    2:56.90    4  
 
Event 34  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Park, Ethan S             FR Rose-Hulman-IN       2:09.51    2:07.05   16  
  2 Barr, Nicholas P          FR Rose-Hulman-IN       2:11.25    2:07.33   13  
  3 Samra, Nick E             JR Rose-Hulman-IN       2:07.78    2:07.93   12  
  4 Dodds, Drew A             FR Transylvania-KY      2:12.50    2:08.54   11  
  5 Ekberg, Josh A            FR AU-IN                2:12.04    2:10.99   10  
  6 Culp, Cameron             JR Franklin-IN          2:19.12    2:20.18    9  
B - Final
  7 Arcot, Satya              FR Rose-Hulman-IN       2:14.75    2:13.19    7  
  8 Boone, Noah A             SO Rose-Hulman-IN       2:20.76    2:18.98    5  
  9 Forster, Zach R           SO Rose-Hulman-IN       2:19.64    2:19.34    4  
 10 Shepard, Trey E           JR Franklin-IN          2:23.70    2:19.85    3  
 
Event 35  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mehringer, Cady N         SO Franklin-IN          2:15.88    2:12.44   16  
  2 Lefeber, Bethany L        SR Rose-Hulman-IN       2:16.37    2:12.53   13  
  3 Blystone, Katie N         FR Manchester-IN        2:23.17    2:19.26   12  
  4 Clark, Emily A            SR Manchester-IN        2:24.38    2:21.20   11  
  5 Lewis, Elizabeth M        SR Transylvania-KY      2:26.40    2:26.02   10  
  6 Duncan, Chloe' L          FR AU-IN                2:34.47    2:34.68    9  
 
Event 36  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Patrick R           SR Rose-Hulman-IN       1:56.32    1:53.24   16  
  2 Rosier, Michael D         JR Rose-Hulman-IN       1:58.31    1:56.42   13  
  3 Salisbury, Austin J       SR Rose-Hulman-IN       1:58.55    1:57.25   12  
  4 Jeronis, Nicholas S       JR Rose-Hulman-IN       1:59.62    2:00.82   11  
  5 Gast, Kevin J             FR Franklin-IN          2:10.39    2:06.16   10  
  6 Cary, Cameron             SR Franklin-IN          2:07.37    2:06.38    9  
B - Final
  7 Koopal, John C            SR Rose-Hulman-IN       2:00.19    2:01.83    7  
  8 Erwin, Kyle S             SO Manchester-IN        2:12.92    2:19.08    5  
  9 Taflinger, Andrew         SO AU-IN                2:25.22    2:29.33    4  
 
Event 37  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Blackburn, Lexi M         FR Franklin-IN           467.00     452.65   16  
  2 Kivett, Michaela R        SO Rose-Hulman-IN        320.25     345.35   13  
  3 Reese, Michelle M         SO Rose-Hulman-IN        312.70     334.80   12  
 
Event 38  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Venema, Peter             FR Rose-Hulman-IN        478.45     527.30   16  
  2 Keener, Jacob W           SO Franklin-IN           509.75     502.50   13  
  3 Combs, Will I             JR Franklin-IN           438.75     454.30   12  
  4 Clemente, Anjel F         JR Manchester-IN         435.35     419.75   11  
  5 Strate, Ben               JR Rose-Hulman-IN        359.55     389.30   10  
  6 Schnipke, Joshua          JR Rose-Hulman-IN        359.55     373.45    9  
  7 Truckai, Zsolt B          SO Rose-Hulman-IN        267.25     281.70    7  
 
Event 39  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
  1 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                      3:37.49   32  
     1) Lefeber, Bethany L SR           2) Nowakowski, Elle FR            
     3) Blake, Lauren E JR              4) Weber, Elisa M FR              
  2 Franklin College-IN  'A'                                    3:41.15   26  
     1) Mehringer, Cady N SO            2) Demsey, Karlee A SR            
     3) Halsmer, Jessica G FR           4) Richard, Jacqueline N FR       
  3 Transylvania University-KY  'A'                             3:49.25   24  
     1) Jelinek, Kiali S SR             2) Lloyd, Emma C FR               
     3) Fogle, Mattie A SO              4) Haerle, Sarah W SO             
  4 Manchester University-IN  'A'                               3:56.15   22  
     1) Clark, Emily A SR               2) Conder, Bailey L FR            
     3) Goetz, Mikki L JR               4) Kell, Shelby R FR              
  5 Anderson University-IN  'A'                                 4:03.77   20  
     1) Hensley, Milly E JR             2) Duncan, Chloe' L FR            
     3) Burton, Madison M FR            4) Maubach, Emma R SO             
B - Final
  9 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                      3:50.58    6  
     1) Brady, Parker H SO              2) Hendrickson, Tana C SO         
     3) Heidecker, Hailey FR            4) Kline, Maria I JR              
 10 Franklin College-IN  'B'                                    4:03.15    4  
     1) Carroll, Allyson J FR           2) Hartzell, August P FR          
     3) Dodd, Katie SR                  4) Howerton, Savannah J FR        
 11 Transylvania University-KY  'B'                             4:05.48  
     1) Galyon, Grace M SO              2) Hernandez, Sarah SR            
     3) Lewis, Elizabeth M SR           4) Offutt, Sarah FR               
 12 Manchester University-IN  'B'                               4:13.72  
     1) McBride, Jamie E JR             2) Erwin, Megan M SR              
     3) Wickersham, Saidie N FR         4) McCloughan, Kaitlyn M FR       
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'C'                     X4:12.40  
     1) Anderson-Kenney, Randy R JR     2) Perez, Marissa SO              
     3) Wilson, Sydney E JR             4) Allen, Natalie E SO            
 
Event 40  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                      3:04.17   32  
     1) Kipp, Dutch FR                  2) Stone, Benjamin H SR           
     3) Gish, Sean P JR                 4) Gill, Cameron S SR             
  2 Franklin College-IN  'A'                                    3:15.66   26  
     1) Doss, Ben B SO                  2) Cermak, Jordan K SO            
     3) Hall, Sam M SR                  4) Hone, James SO                 
  3 Anderson University-IN  'A'                                 3:19.70   24  
     1) Ekberg, Josh A FR               2) Holt, Bryce D FR               
     3) Taflinger, Andrew SO            4) Keller, Kris P FR              
  4 Transylvania University-KY  'A'                             3:20.63   22  
     1) Dodds, Drew A FR                2) Collins, Noah FR               
     3) Smith, Ben FR                   4) Griffis, Zachary T SR          
  5 Manchester University-IN  'A'                               3:30.38   20  
     1) Ruuska, Guerby S JR             2) Ramer, Jacob A FR              
     3) Koch, Nate R JR                 4) Poole, Christain I SO          
B - Final
  7 Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'B'                      3:12.94   10  
     1) Dickson, Kirk w SR              2) Sariscsany, Tyler L SR         
     3) Rosier, Michael D JR            4) King, Patrick R SR             
  8 Franklin College-IN  'B'                                    3:20.43    8  
     1) Price, Adam C FR                2) Shepard, Trey E JR             
     3) Culp, Cameron JR                4) Rayce, Zach T SO               
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'D'                     X3:14.17  
     1) Skiroock, Daniel W SR           2) Tate, Zachary R FR             
     3) Bade, Connor C JR               4) Bockman, Austin C SO           
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'C'                     X3:17.86  
     1) Gilliam, Sam FR                 2) Heidecker, Josh J JR           
     3) McCullough, Will P FR           4) Wenning, Greg R FR             
Finals
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'G'                     X3:15.85  
     1) Samra, Nick E JR                2) Krovetz, Avery B SR            
     3) Jeronis, Nicholas S JR          4) Kemp, William C FR             
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'H'                     X3:17.02  
     1) Park, Ethan S FR                2) Salisbury, Austin J SR         
     3) Rupp, John M SR                 4) Meredith, Evan P SR            
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'E'                     X3:27.41  
     1) Boone, Noah A SO                2) Cassel, Graham J JR            
     3) Forster, Zach R SO              4) Koopal, John C SR              
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'F'                     X3:29.84  
     1) Adame, Alexander D SO           2) Arcot, Satya FR                
     3) Flickinger, Sam FR              4) Ghejan, Andrei A SO            
 
Event 101  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                                        Finals Points 
===============================================================================
A - Final
 -- Rose-Hulman Institute of Techn-IN  'A'                     X1:39.41  
     1) Lefeber, Bethany L SR           2) Weber, Elisa M FR              
     3) Blake, Lauren E JR              4) Nowakowski, Elle FR            
 
Event 107  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
 -- Kell, Shelby R            FR Manchester-IN                   X25.65  
 
Event 116  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                           Finals Points 
===============================================================================
  1 Koopal, John C            SR Rose-Hulman-IN                   54.40